Teksti suurus:
A A A

VABATAHTLIKU NOORTEJUHI KURSUS

19.11.2015
Kursuse esimene osa  toimus oktoobri kolmandal nädalavahetusel (16.-18.10) ilusas Rapla linnas.
Esimese õhtu   tegevus ja tutvustus algas peale maitsvat õhtusööki. Korraldajad tutvustasid end ja kursust. Sai palju toredaid mänge läbi mängitud. Olid tekimängud ja jooksumängud, paremini üksteisega suhtlemise soodustamiseks ka bingo.
 Õpilaskodus, kus ööbimine oli korraldatud, saime toakaaslastega rohkem tuttavaks ning selgus, et üks naine oli koguni nii kaugelt kui Hiiumaa.
 Järgmisel  päeval  algas kursuse nn põhiprogramm. Kirjeldati kodutütarde ning noorte kotkaste vormi. Pärast seda tehti teadmiste kontroll, kus grupiga asetasime magnetmärke piltidel õigele kohale. Pärast siis korrigeeriti ja selgitati, kui midagi pidi teisiti olema. Räägiti seadustest ja  kõigest, mis on oluline.
 Teise osa päevast juhatas sisse riigikaitse tutvustamine. Hõlmas see ülevaadet tehnikast, süsteemidest, ajateenistusest ning  arutelusid.
 Tegime rühmades tööd ja nuputasime , kuidas koostada õppeplaane,  milliseid võimalusi kasutada.  Õppimise juures abiks oli, et kursusel osalesid erineva kogemusega inimesed. Oli  nn veterane ja täiesti minusuguseid algajaid. Õhtu lähemale saabumisel mängisime jälle. Rõhk oli rühmatööl. Kaks eriti keerulist  tegevust olid kindla hulga paberitest võimalikult suur torn ehitada  ning kõiki kursuslasi kaasava õnge langetamine.
 Pühapäeval said õppurid teada milline peab välja nägema Kodutütarde pidulik koondus ning kuidas koondst või üritust planeerida.
 Järgmine kursuse osa toimub 6.-8. Novembril.
Harju ringkonnast võtavad kursusest osa Marina Suhhovolskaja, Ene Ahas ja Kaire Vakar.

Autor: Kaire Vakar
fotod: Ene Ahas
Pildimeenutus: