Teksti suurus:
A A A

Kastist välja

03.03.2016
Siiani oleme oma formeerimise õppustel saanud suure osa oma ajast arendada oma üksuse ülesandest tulenevaid tegevusi ning laskeoskusi. Seekord aga vaatasime oma kastist välja!
 
Me õppisime konkreetselt staabiohvitseride tööd, täpsemalt maastikuluuret ja järelduste tegemist. Võib-olla lugeja jaoks (eriti ohvitseri jaoks) on see liiga tavaline, kuid meile, vabatahtlikele, oli see väikest viisi uus maailm. Pärast analüüsides saime aru küll, et eks tegelikult oleme seda tööd ennegi suuremal või vähemal määral teinud, nii et pole ise arugi saanud. Nüüd saime aga selgust, MIKS ja MIS MOODI peavad asjad olema korraldatud veel enne, kui meie oma üksuse ülesannet täitma saame hakata.

Samuti oleme siiani oma tegevusi harjutanud rahuaja tingimusi arvestades, seekord aga proovisime end panna kriisiolukorda. Eriti olulisel kohal oli siis staabisektsioonide omavaheline koostöö ning ka selles osas tuli oma kastist suuta välja mõelda.

Lisaks sellele praktilisele õppuse osale saime oma maleva pealikult silmi avardava loengu militaarlogistikast. Kas teie näiteks teate, kui palju vett on vaja ühele kolmepäevasele õppusele ühe üksuse jaoks kohale toimetada, kuidas see kohale toimetatakse ja kui palju see kõik maksma läheb? Nii nagu formeerijate tööle pole ka logistika tööle pööratud vajalikku ja arvestatavat tähelepanu ning leides need ühised kohad oli ära tuntav sarnasus nende kahe struktuuri töö korraldamisel.

Tänusõnad tuleb öelda meie üksuse ülemale, kes juba mitmes kord kutsub meie õppustele mõne oma eriala spetsialisti. Seekord oli meil tunde andmas meie maleva meedik n-vbl Astrit Mägi. Tundides saime ülekorrata juba õpitud oskuseid ja juurde lahingmeditsiini teadmisi. Need teadmised ja oskused ei jookse mööda külge alla ka tsiviilelus, liiati siis veel kriisiolukorras oma lahingpaarilise või üksusekaaslase elu päästes.

Nii et soovitus kõigile, MÕELGE KASTIST VÄLJA ja proovige aru saada, mida on vaja teie kõrval-, peal- või all sektsioonis. Nii saab ülesanne täidetud edukamalt ja vähemate kaotustega.Miina Frank

Harju malev

FK staabiallohvitser