Teksti suurus:
A A A

Humala linnak sai arendaja

06.02.2020
Kaitseliit sõlmis avaliku hanke tulemil lepingu Riigikaitse Rügement MTÜ-ga Harjumaal, Harku vallas Humala külas asuva Humala linnaku arenduseks ja igapäevaseks haldamiseks. Lepingu alusel lõpetatakse pooleli oleva tiiru ehitus, tagatakse heakord ja luuakse paremad väljaõppetingimused.
 „Meie eesmärk linnaku haldamisel ja arendamisel on luua paremaid väljaõppe võimalusi riigikaitselaagrite korraldamisel,“ sõnas Riigikaitse Rügement MTÜ juhatuse liige Kristo Pals. „Samuti tahame rohkem panna rõhku sõjaajaloo pärandi säilitamisele ja eksponeerimisele. Kuna oleme samas piirkonnas ligi 5 aastat tegutsenud, loodame arendamisel kaasata kohalikku kogukonda.“

Humala linnak on 62 hektari suurune riigikaitsemaa kinnistu. Linnakus asuvad muuhulgas Peeter Suure merekindluse maarinde kaitsepositsioonid, okupatsiooni ajal oli linnakus kaks Nõukogude Liidu sõjaväeosa.
Riigikaitse Rügement MTÜ on kaitsetahet edendav organisatsioon, mis korraldab riigikaitseõpetust üle Eesti 47 gümnaasiumis ja kutseõppeasutuses, kokku üle 2400-le õpilasele õppeaastas. Riigikaitseõpetus on gümnaasiumi valikaine, mida pakuvad suurem osa gümnaasiumistest. Aastas läbivad kursuse 5500 õpilast.

Lisainfo ja broneerimine vt: https://www.harjutusvali.ee/