Teksti suurus:
A A A

Harju pimedad ööd 2017

18.08.2017
Septembri kuu teisel nädalavahetusel toimub Harjumaal Anija ja Kose valla territooriumil Kaitseliidu Harju maleva patrullvõistlus „Harju Pimedad Ööd 2017“, mille eesmärgiks on jätkata väljakujunenud Harju maleva traditsiooni kinnistada sõjaväelise väljaõppega seotud teadmisi ja propageerida maleva 100 aastapäeva puhul militaarsportlikku võistlust. Võistluse tulemusena  selgitatakse välja Harju maleva 3 parimat võistkonda, parim noorte võistkond ja parim külalisvõistkond
Patrullvõistlus saab alguse Anija vallas asuvas Voose rahvamajas kogunemisega kell 19:00. Kokku asuvad patrullvõistluse rajale kuni 20 neljast liikmest koosnevat võistkonda. Kahe ööpäevasel võistlusel tuleb meeskondadel läbida ligi 70 km. Teekonnal ootab ees mitmeid militaarsportlike ülesandeid. Võistlejad läbivad võistlustrassi liikudes metsas ja maastikul. Võistkondade liikumiseks on kõik asfalt- ja kruusateed keelatud (välja arvatud teede ületamine). Võistlejad ei tohi kasutada liikumiseks aia/tara/karjusega piiratud talumaid, ületada maa-alasid, kus on  põllukultuurid ja külvid. Võistlejate liikumist kontrollivad kogu võistlustrassivältel vastutegevuse liikmed, kes oma tegevusega suunavad meeskonnad teedelt kõrvale. Terve trass tuleb läbida ainult stardist kaasavõetud varustusega.
Seoses patrullvõistluse korraldamisega palub Kaitseliidu Harju malev kohalikelt elanikelt mõistvat suhtumist.

Kaitseliit Harju malev, mille tegevus toimub Harjumaa piirides, on üks viieteistkümnest Kaitseliidu malevast Eestis. 100 aastat eksisteerinud malev on tänaseks jagunenud territoriaalsel põhimõttel kolmeks malevkonnaks: Rävala, Keila ja Kose malevkonnaks, millele hiljem lisandus Harku Rannikukaitse Üksikkompanii. Lisaks on meil veel eksterritoriaalsed üksused: Männiku malevkond ja valvekompanii. Kaitseliidu Harju maleva tegevusse on kaasatud nii mehed kui naised, Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste struktuuriüksused Harju Pimedate Ööde patrullvõistluse raames on võimalik tutvuda kogu maleva tegevusega Voose rahvamaja juures 15.septembril kell 18:00-20:00.  
Patrullvõistluse kohta saab täiendavat informatsiooni telefonil +37253447887 või e-mail reinika.tatterkaitseliit.ee

 Juhendiga on võimalik tutvuda manuses SIIT