Teksti suurus:
A A A

Harju maleva noored Talvelaagris!

01.02.2017
Möödunud nädalavahetusel toimus noortel kaitseliitlastel Miinisadamas talvelaager. Kohal oli ligikaudu 30 liiget Männiku malevkonna Saku Noorte kotkaste ja Kodutütarde rühmast koos külalistega teistest rühmadest.
 
Möödunud nädalavahetusel toimus noortel kaitseliitlastel Miinisadamas talvelaager. Kohal oli ligikaudu 30 liiget Männiku malevkonna Saku Noorte kotkaste ja Kodutütarde rühmast koos külalistega teistest rühmadest.

Noortele suunatud talvelaagri eesmärgiks oli tutvustada erinevaid tegevusi, millega tulevikus paljudel tuleb silmitsi seista. „Noori huvitas, milline on üks tavaline päev ajateenija jaoks. Arvestasime seda ka laagri päevakavade koostamisel,“ ütles ürituse eestvedaja Marco Saar.

Reede õhtul, mil noored saabusid, seati üles laagriks vajaminev taristu – telgid, välivoodid ja soojapuhurid. Vaba aja sisustasid noored erinevate lauamängudega – mõõtu võeti lauatennises, lauajalgpallis ja lauahokis. Hiljem said noored tunda ka rividrilli. „Rivisammu said noored kiirelt selgeks ja pälvisid sellega ka väeosa ajateenijate seas positiivset tähelepanu,“ kiitis Saar, kelle sõnul oli eduline ka õhtune rivistus koos riigihümni laulmisega.

Järgmisel hommikul ärgati kell 7, järgnes pooletunnine hommikuvõimlemine koos ühistunnet kasvatavate rühmalauludega. Hommikuste tegevuste järel käidi Paljassaares orienteerumas. Noortele tehti ka paadisõitu ja viidi läbi õpe käsisideraadiojaamade kasutamise kohta. Järgnevalt harjutati täpsust märklaua pihta vibust, püstol-ammust ja õhupüssist laskmisel ning viskenugade loopimisel.

Pühapäevase hommikusöögi järel otsiti pinnaselt ja lume seest metalliotsijatega erinevaid esemeid. Seejärel viidi kõigile läbi kateloki kasutamise tund, kus igaüks keetis endale ise väljas teed. Toimusid ka interaktiivsed meditsiinitunnid, kus õpetati haavade sidumist kaitseväes kasutusel olevate esmaste meditsiinivahenditega. Laagri lõpus pakuti lastele võimalust taas paadiga sõitma minna juhul, kui asjad kiirelt pakitud saavad. Pärast võimaluse väljahõikamist lõid noored oma operatiivse tegutsemisega korraldajaid pahviks. Oli ilmne, et paadisõidust oli kujunenud laagri lööknumber.

Laagrit viis läbi Marco Saar, kes on kaitseliitlane alates 2001. aastast. Ühtlasi mereväe tuukrigruppi kuuluv vanemmaat Saar on Kaitseliidu Harju malevas noorteinstruktor ja ülem Saku 35-liikmelise noorkotkaste rühmale, kes on nüüdseks koos käinud kaks aastat.

Miinisadama linnak asub Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval. Linnakus paiknevad mereväebaas ja mereväe laevastik, alates 2015. aastast ka Vahipataljon.

ALLIKAS: Eesti Merevägi

PS! vaata ka galeriid Eesti Mereväe sotsiaalmeedia lehel: http://www.facebook.com/merevagi/posts/1088378977938279