Teksti suurus:
A A A

Harju maleva laskevõistlusel tuli 50 meetri kauguselt tabada kindasuurust sihtmärki

07.08.2023
Nädalavahetusel Humala lasketiirus Harju maleva ja Riigikaitse Rügement MTÜ koostöös korraldatud Kaitseliidu Harju maleva laskevõistluse „Harju Kinnas“ võitis õhuväe nooremleitnant Gunnar Kask. 
Kaitseliidu Harju maleva pealik kolonelleitnant Arbo Probali sõnul oli laskevõistluse eesmärk nii populariseerida laskmist ja laskesporti kui tihendada koostööd Harju maleva vabatahtlike kaitseliitlaste, Riigikaitse Rügement MTÜ kui ka teiste laia riigikaitsesse panustajate vahel. „Eesti kaitsmine on meie kõigi ühine ülesanne, kus igal kodanikul ja organisatsioonil on oma roll. Laskevõistluse laiapõhjaline osalejaskond on sellise koostöö sümboolne näide,“ ütles Probal.
 
Kokku võttis võistlusest osa ligi 20 laskjat.
 
Osalejad võtsid mõõtu 50m laskedistantsil, kus optilise sihikuga 7,62mm M14 vintpüssiga tuli tabada A4-formaadis paberile trükitud kinnast. Esimene „Harju kinnas“ peeti eelmise aasta 30. juulil, traditsiooni algatajaks on eelmine Harju maleva pealik kolonelleitnant Eero Kinnunen, kelle hüüdnimi on „Kinnas“. Lisaks sümboliseerib kinnas Humala harjutusala ehitusel kulunud töökinnaste paare.