Teksti suurus:
A A A

Harju malev tähistab oma 100. aastapäeva

27.09.2017
90 aastat Harju malevat tort
Autor: P.Hütt
Harju malev tähistab oma 100. aastapäeva kontsert-aktusega Estonia kontserdisaalis 30. septembril, kus kohaletulnuid tervitavad malevapealik ja Naiskodukaitse ringkonna esinaine. 
Tunnustatakse endiseid malevapealikke, tublimaid malevlasi ning tänatakse pikaaegseid koostööpartnereid kohalikust omavalitsusest, politseist ja piirivalve- ning päästeametist. Naiskodukaitse esineb pidulistele tantsunumbriga ning tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhatamisel.

100 aastat Kaitseliidu Harju maleva loomisest möödus  25. septembril. Loomise alguseks peetakse maakonnanõukogu otsust, millega tehti vallavalitsustele ülesandeks organiseerida öiseid vahisalku kaitsmaks elanikkonda ja nende vara marodööritsevate Vene sõjaväe jõukude eest.

Harju malevas on ligi 2000 liiget ja liikmeskond osaleb aktiivselt regulaarses väljaõppes ning suurõppustel SIIL ja Kevadtorm, iga-aastaselt korraldatakse traditsioonilist patrullvõistlust Harju Pimedad Ööd. Järgmise aasta lõpuks peaks valmima uus ladudekompleks koos õppehoonega ning ka autoremondi töökoda, samuti saab omale malevkonna kodu ka Männiku malevkond.