Teksti suurus:
A A A

Harju Malev

 
--------------------------------------------------------------------------------
Maleval on tegevusaastate jooksul kujunenud välja oma traditsioonid. Taastatud on maleva teenetemärk ja märk, millega tunnustatakse 10-aastat teenistust Kaitseliidu Harju malevas.
Harju maleva algatatud on 2000. aastal Võidupühal riiklikult tähistama hakatud maakaitsepäeva idee. Tubli tegevuse eest Kaitseliidu taastamisel ja arendamisel on Kaitseliidu keskjuhatus autasustanud paljusid malevlasi aumärkide ja medalitega. Üks traditsiooniline üritus on igal aastal 1. detsembril Lagedi vabadusvõitluse muuseumis korraldatav kaitseliitlase baas- ja erialakursuse lõpetanutele, sõdurioskuste testi edukalt sooritanutele ning kaitseliitlase pühaliku tõotuse andjatele asjakohase tunnistuse pidulik kätteandmine.
Seltskonnategevuse põhiürituseks peame maleva suvepäevi, millel osalevad kaiseliitlased peredega.

Maleva hooldada on kaks mälestusmärki maakonnas: admiral Johan Pitka memoriaal Alansi külas Kõue vallas ja Vabadussõja ausammas Raudoja külas Anija vallas. Nende hooldamiseks korraldavad kohalikud üksused talguid.
Traditsiooniliselt osalevad malevlased pidulikel ja mälestuspäevadel auvahtkondades kõikide kohalike ja riiklike mälestusmärkide juures maakonnas.

Maleva kaitseliitlased osalevad abipolitseinikena korra tagamisel maakonnas.
 
Maleval on arenenud hea koostöö välisriikide samalaadsete organisatsioonidega - Rootsi Kodukaitse Rannasaarestiku 2. pataljoni ja Soome Reserväelaste Liiduga.
Traditsiooniliseks on saanud iga-aastane maleva esinduse osalemine Roslageni marsil Rootsis (üks võistkond) ja Jotos Akaa rännakul (kolm võistkonda) Soomes.