Teksti suurus:
A A A

Halloweeni tähistamine Belgias

19.11.2015
11 aastane Keila poiss kolis Belgiasse ja räägib, kuidas ta seal oma õega nende kommetega hakkama saab.
Mina olen Karl, 11 aastane Keila poiss, õppisin Keila Algkoolis ja ma kolisin suvel koos oma 5-liikmelise perega kolmeks aastaks Belgiasse.  
Eestis Halloweeni väga ei tähistata aga mujal pool maailmas küll, eriti Ameerika Ühendriikides, Inglismaal ja kesk-Euroopas. Halloweeniga on seotud palju koletisi - näiteks Jazz, Frankenstein, zombie, luukere, vampiir, muumia ja palju teisi. Kõige kuulsam on muidugi Frankenstein. Kõige hirmsamad on muumia ja zombie.
Inimesed kaunistavad Halloweeniks oma majad ära – kõrvitsad, ämblikuvõrgud, tulukesed ja erinevad kollid. Ka meie tegime seda.
Osad eesti lapsed teavad halloweeni aga mitte kõik. Seal peab kostüümi selga panema ja ukse tagant ukse taha käima. Seal jagatakse palju erinevaid komme. Halloweenil on ka oma erilised kommid, mida kutsutakse Candiy cornideks ning mis on väga magusad aga tavaliselt antakse teisi komme, mis pole nii magusad. Halloweeni ajal tehakse palju üritusi mis on halloweeniga seotud. Meie käisime perega sel aastal ühes Ameerika Ühendriikide lennubaasis üritusel „trunk or treat“. Üritus oli selline, et ei olnud mitte majad vaid autod ja autod olid maskeeritud erinevate halloweeni tegelaste majadeks. Maskeeritud autosid oli tervelt 60! ja igaühe juures sai komme, väga palju komme! Mõne auto juures olid nii õudsad koletised, et minu viie aastane väikevend hakkas kartma. See üritus oli väga tore ja kindlasti lähen järgmisel aastal uuesti.
Koju tagasi jõudes tuli ka meile üks zombie külla, ta oli üsna kole ja andsime talle kommi. Siis tuli meil veel mõte käia oma naabrite juures. Neile meeldis väga, et me tulime ja saime neilt veel palju komme. Ootan juba järgmist Halloweeni!
Pildimeenutus: